با ما همراه باشید

مد و زیبایی

نکات مهمی که قبل از پروتز لب، باید آنها را بدانید

پروتز لب به داشتن لب هایی درشت و خوش فرم کمک می کند. امروزه از جمله مهم ترین فاکتور های زیبایی و همچنین علائم جوانی داشتن لب های درشت (با پروتز کردن) است. چند سالی است تب انجام عمل‌های زیبایی عده‌ی زیادی از مردم را راهی مطب‌های پزشکان و متخصصان می‌کند. میل به زیبایی صورت، همیشه و به اشکال مختلف در جوامع بشری وجود داشته است. یکی از عمل‌هایی که به تازگی بسیار باب شده، انجام پروتز لب برای افزایش حجم لب‌ها و رسیدن به ظاهری برجسته‌ و قلوه‌ای‌تر است.

۱. فیلرهای لب از چه ساخته شده‌اند؟
اکثر کسانی که این عمل را انجام می‌دهند، از ماده‌ی کلاژن یا «اسید هیالورونیک» برای افزایش حجم و سایز لب استفاده می‌کنند. کلاژن صرفا لب‌ها را قلوه‌ای می‌کند، اما فیلرهای «اسید هیالورونیک»، نه تنها به افزایش حجم لب کمک می‌کند، بلکه برای ظاهری طبیعی، آب موجود در لب‌ها را نیز حفظ می‌کند.

۲. به چه مقدار فیلر نیاز است؟
نکته‌ی مهمی که بسیاری از مردم در پروتز لب آن را نادیده می‌گیرند، این است که رسیدن به لب‌هایی برجسته لزوما یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. اگر لب‌های بسیار باریکی دارید و می‌خواهید به لب‌هایی بزرگ‌تر و طبیعی برسید، این کار به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارد. بنابراین هزینه‌ی آن هم بیشتر خواهد شد.

کلید این کار در ساختن لایه‌هاست که من شخصا این کار را با تکنیک تزریق «میکرودراپلت»، انجام می‌دهم. این روش به من اجازه می‌دهد که یک لب جدید را برای مراجعه‌کننده بسازم که در طی زمان مناسب به فرم و اندازه دلخواه برسد.

۳. آیا این کار دردناک است؟
بسته به کسی که این کار را انجام می‌دهد، این مسئله متفاوت است. شخصا ترجیح می‌دهم از بی‌حسی دندانپزشکی استفاده کنم تا بیمار دردی احساس نکند. اما بسیاری از افراد ژل‌های بی‌حسی را انتخاب می‌کنند که ممکن است در بیمار کمی ایجاد ناراحتی کند.

۴. ماندگاری پروتز لب چقدر است؟
ماندگاری پروتز لب به مواد مورد استفاده و سن بیمار بستگی دارد. به‌طور میانگین بیشتر مردم هر ۴ یا ۶ ماه نیاز به تزریق مجدد دارند تا سایز مورد نظر را حفظ کنند.

۵. آیا پروتز لب حس متفاوتی از لب‌های طبیعی دارد؟
اگر این عمل به درستی صورت پذیرد، فیلرهای لب نباید حس متفاوتی نسبت به لب‌های طبیعی داشته باشد.

۶. آیا نتیجه‌ی کار سریع مشخص خواهد شد؟
درست پس از انجام تزریق، لب‌ها کمی ورم می‌کنند. من به بیمارهایم توصیه می‌کنم که ابتدا روی لب‌ها یخ بگذارند تا از کبودشدن پوست جلوگیری شود. تقریبا پس از ۲۴ ساعت، ورم از بین می‌رود و نتیجه‌ی نهایی مشخص می‌شود.

۷. اگر این عمل به‌درستی انجام نشود، چه نتایجی به بار می‌آید؟
معمولا بسته به مواد استفاده شده برای پروتز لب، این مسئله متفاوت و البته بسیار نادر خواهد بود. اکثر پزشکان از فیلرهای «اسید هیالورونیک» استفاده می‌کنند که نسبت به فیلرهای کلاژن ماندگاری بیشتری دارند.

احتمال بروز حساسیت نسبت به مواد دارای کلاژن بین یک تا سه درصد است. اما فیلرهای «اسید هیالورونیک» به‌ندرت باعث بروز واکنش آلرژیک در بیمار می‌شود.

۸. اگر از ظاهر لب خوش‌مان نیاید، امکان تخلیه‌ی فیلرها وجود دارد؟
یکی از مزیت‌های «اسید هیالورونیک» نسبت به فیلرهای کلاژن این است که می‌توان آن را حتی پیش ازبین رفتنش به‌صورت طبیعی، با آنزیمی به نام «هیالورونیداز» (hyaluronidase) از بین برد. بنابراین اگر مشکلی به‌وجود بیاید، می‌توان به سرعت آن را حل کرد.

۹. چگونه می‌توان یک پزشک قابل‌‌اطمینان پیدا کرد؟
کلید اصلی تحقیق‌کردن است. پیداکردن فردی با مهارت‌های لازم، بسیار مهم و ضروری است. صلاحیت پزشک را بررسی کنید. طبق توصیه‌ی وزارت بهداشت بریتانیا، کسانی که صلاحیت انجام این کار را دارند، جراحان، پزشکان، دندانپزشکان یا پرستارها هستند.

وبسایت‌های مرتبط در این‌باره را مطالعه کنید. این سایت‌ها منبع مناسبی برای کسب اطلاعات درباره‌ی نظر مراجعه‌کنندگان قبلی در اختیار شما قرار می‌دهند.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
...

پیشنهادی ها

آموزش زبان انگلیسی