با ما همراه باشید

مد و زیبایی

قوانین پوشیدن لباس برای آقایان با اندام عضلانی

این روزها همه به دنبال این هستند که با خوردن وعده های غذایی خوب و یا رفتن به باشگاه، اندامی زیبا داشته باشند. زنان و مردان ساعت های زیادی را در باشگاه های ورزشی یا محل هایی برای پیاده روی و ورزش های همگانی می گذرانند و سخت در پی ساختن اندامی عضله ای هستند. اما به همان اندازه که شما به اندام تان توجه می کنید، باید به لباسی که به تن می کنید نیز دقت کنید زیرا لباسی که مناسب افراد لاغر یا چاق است، با لباسی که افراد عضله ای به تن می کنند، فرق دارد.

اگر اندام شما هم ورزشکاری و ورزیده است، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده ایم توجه کنید. با رعایت آنها خوش استایل تر از همیشه در جمع خواهید درخشید.

 

رنگ های خنثی

از آنجا که شما اندام زیبایی دارید، بهتر است که لباس هایی به رنگ های خنثی به تن کنید، در این صورت تمام توجهات به جای این که روی رنگ لباس تان باشد، بر اندام تان خواهد بود. در واقع شما در این رنگ لباس، جذاب تر به نظر خواهید رسید.

رنگ های خنثی ای چون سرمه ای، قهوه ای، زیتونی، شتری، مشکی، خاکستری… بهترین رنگ ها برای شما خواهند بود. در تابستان از رنگ های روشن و در زمستان از رنگ های تیره استفاده کنید. شما حتی می توانید سر تا پا یک رنگ بپوشید و از جذابیت ظاهری تان نهایت لذت را ببرید.


لایه ای لباس پوشیدن

از آنجا که شما ترسی برای نشان دادن اندام تان ندارید و نمی خواهید که با پوشیدن چند دست لباس روی هم اشکالات اندام تان را بپوشانید، بهتر است که در لایه ای لباس پوشیدن نیز افراط نکنید. از طرف دیگر اگر شما چند لایه لباس روی هم بپوشید، ممکن است که عضلات تان بیش از اندازه بزرگ جلوه کند، از این رو بهتر است که اگر لایه ای لباس پوشیدن را انتخاب کرده اید، لباس هایتان را سبک انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر شما یک پیراهن به تن کنید و روی آن یک سویشرت بافتنی بپوشید و روی آنهم یک کت دیگر… بیش از اندازه گنده و پف کرده به نظر می آیید. به جای آن، لباس هایتان را سبک انتخاب کنید. مثلا پیراهن یا سویشرت های نازک از جنس پارچه کشمیر و پشمی، می توانند انتخاب خوبی برایتان باشند. بنابراین از پوشیدن لباس های بافتنی و کلفت خودداری و به جای آن کت های چرمی و جین را جایگزین اش کنید.


جین

جین یکی از بهترین دوست های شماست از این رو که شما می توانید مدل های مختلف آن را به تن کنید. از شلوارهای جین گرفته تا ژاکت های جین… شما می توانید با توجه به سلیقه خود، مدل مورد علاقه تان را انتخاب کنید. از آنجا که لباس های جین رنگی طبیعی و نسبتا خنثی ای دارند و از طرف دیگر نازک اند، اندام شما را به زیبایی هر چه تمام تر نشان می دهند.


کت

فرقی نمی کند که شما اندامی چاق دارید یا لاغر و متناسب، شما باید تحت هر شرایطی لباسی که فیت تن تان است را به تن کنید. داشتن یک کت که فیت تن تان باشد برایتان واجب است. اگر می توانید آن را آماده بخرید اما اگر کتی که به زیبایی روی تن تان نمی نشیند را پیدا نمی کنید، از یک خیاط کمک بگیرید.

بهترین مدل کت برای شما کت هایی با یک ردیف دکمه اند. فرم ساده کت با یک ردیف دکمه باعث می ‌شود دو لبه کت، درست روی هم قرار گرفته و با دکمه ‌هایی که در یک ردیف قرار می‌ گیرند بسته شود. این مدل کت مردانه رایج‌ ترین مدل کت است که معمولا طراحی ‌های کلاسیک دارند و برای موقعیت های رسمی و نیمه رسمی مناسب می باشند.

از پوشیدن کت هایی که طرحدارهای بولدی دارند نیز خودداری کنید.


تی شرت

زمانی که صحبت از تی شرت می شود، مهمترین چیزی که باید مد نظر داشته باشید این است که فیت تن تان باشد. برای این منظور به یقه و شانه های آن نگاه کنید، اگر کاملا روی تن تان نشسته بود، یعنی که انتخاب درستی داشته اید. اما پوشیدن تی شرت های خیلی گشاد یا خیلی تنگ به هیچ وجه به شما پیشنهاد نمی شود.


شلوار

به جای پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان، بهتر است که شلوارهای راسته را انتخاب کنید، نه تنها روی اندام شما زیباتر می نشیند، بلکه در آن احساس راحتی بیشتری نیز خواهید کرد.

اگر می خواهید شلوار جین بپوشید، شلوارهای جین کشی انتخاب بهتری برایتان خواهد بود، از این جهت که در قسمت ران به خوبی فرم پاهایتان را به خودش می گیرد.


اکسسوری

اگر چه کروات های باریک بار دیگر مد شده اند اما اگر شانه و قفسه سینه پهنی دارید، باید از گذاشتن کراوات های باریک خودداری کنید. یک کروات پهن تر با اندام ورزشکاری شما بیشتر جور در می آید.

ادامه مطلب

پیشنهادی ها

آموزش زبان انگلیسی