با ما همراه باشید

پوست و مو

درخشش همیشگی پوست با گوجه فرنگی!

اگر می خوواهید همواره پوست صورت و بدن‌تان درخشان و زیبا باشد این ماسک طبیعی و فوق العاده را هرگز فراموش نکنید. گوجه فرنگی، سرشار از ویتامین C و پتاسیم است که برای حفظ شادابی پوست و بستن منافذ آن بسیار مفید و ارزشمند است. همچنین گوجه تاثیر فراوانی بر درخشان کردن پوست و رفع آکنه پوست دارد. در ادامه شما را با خواص گوحه برای پوست و طرز تهیه ماسک گوجه آشنا می کنیم.

خواص گوجه برای پوست
همان‌طور که مزه و بوی خوب گوجه دهان هر کسی را آب می اندازد، مولکول‌های فعال موجود در آن نیز می‌تواند از اپیدرم محافظت کرده و از آسیب‌دیدگی سلول‌ها در طول زمان پیشگیری کند و در این زمینه بسیار تاثیر گذار باشند.

استفاده از بتاکاروتن و لیکوپن در کرم‌های آرایشی که مولکول‌های رنگی موجود در میوه و سبزی مانند گوجه و هویج می باشد، می‌تواند سبب رنگ زیبای پوست پس از استفاده از کرم‌ها شود. در ضمن بتاکاروتن می‌تواند از پوست در برابر آسیب‌های خارجی هم جلوگیری کند. آنتی‌اکسیدان‌ها می‌تواند از پیری زودرس پوست پیشگیری کرده و استرس‌های اکسیداتیو را کاهش دهد.

گوجه همچنین منبع غنی ویتامین A، C و E است که می‌تواند به پوست درخشش خاصی دهد. در ضمن کاروتن‌های موجود در گوجه از سلول‌های پوستی در مقابل نور آفتاب و آسیب‌های ناشی از آن پیشگیری می‌کند و در این زمینه بسیار موثر است.

ماسک گوجه فرنگی
برای تهیه ماسک گوجه، ۲ گوجه رسیده را برای ۵ ثانیه بجوشانید بعد آن را میکس کرده و با آب نصف لیمو مخلوط‌ کنید. سپس یک قاشق روغن گیاهی به آن اضافه کرده و یک لایه ضخیم روی پوست بمالید اما مراقبت باشید به پوست دور چشم‌ها نمالید. ماسک را باید ۱۵ دقیقه روی پوست گذاشته و بعد با آب خنک آن را بشویید و از صورت پاک کنید.

ادامه مطلب

پیشنهادی ها

آموزش زبان انگلیسی